updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Dziewczyna z szafy w kinach

  • Napisane przez m.b./mat. pras.
  • Dział: Film

Niezwykły film Bodo Koxa, okrzyknięty przez media jedną z najoryginalniejszych i najlepszych polskich produkcji ostatnich lat.

Wybitna kreacja grającego jedną z głównych ról Wojciecha Mecwaldowskiego porównywana jest do roli Dustina Hoffmana w „Rain Man”.
„Dziewczyna z szafy” to wzruszająca, a równocześnie pełna humoru, historia dwóch braci - Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w „80 milionach” Piotr Głowacki) i Tomka (wirtuoz polskiej komedii Wojciech Mecwaldowski). Życie Tomka zmieni się za sprawą Magdy (świetny debiut Magdaleny Różańskiej) - dziewczyny z sąsiedztwa. Barwny korowód postaci drugoplanowych „Dziewczyny z szafy” tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz - w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka - gwiazda przebojowych „Skrzydlatych świń” Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska („Zero”, „Lęk wysokości”). Debiutującego reżysera wspierają ceniony na świecie scenograf Andrzej Haliński („Kobieta w Berlinie”, „Ogniem i mieczem”) i trzykrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak („Obława, „Sęp”). Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
- „Dziewczyna z szafy” jest jednym z najbardziej barwnych filmów, jakie powstały w ostatnich latach w polskim kinie. Nasycony zarówno mądrą treścią, jak i pięknym obrazem oraz muzyką. Ktoś może powiedzieć, że to film o miłości, ktoś inny, że o samotności, a dla mnie jest to film o wyobraźni. O tym, co siedzi w naszych głowach, ale nie możemy o tym mówić, bo czasami nie wypada, albo się boimy.  - Wojciech Mecwaldowski
- Film "Dziewczyna z Szafy"  to piękna historia o braterskiej miłości. Piękny scenariusz, bardzo długo i pieczołowicie pieszczony. I dopieszczony - co widać na ekranie. Kocham ten rodzaj inności, jaki posiadają bohaterowie tego filmu. Bardzo mocno walczą o to, żeby zachować swój rdzeń indywidualności. Tego filmu nie powinno się oceniać, powinno się go przeżyć. Trzymam kciuki, powodzenia – taki debiut rzadko się zdarza! - Eryk Lubos
Premiera 14 czerwca
{jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation