updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Dni Filmowe LUX w kinie Muranów

  • Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
  • Dział: Film
Dni Filmowe LUX w kinie Muranów www.gutekfilm.pl

Gutek Film, kino Muranów oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zapraszają na pokazy filmów nominowanych do Nagrody Filmowej Parlamentu Europejskiego LUX 2013.

Zaprezentowane zostaną trzy filmy będące finalistami tegorocznej edycji tych wyróżnień. Jeden z nich 11 grudnia otrzyma główną nagrodę Parlamentu Europejskiego dla najlepszego europejskiego filmu 2013 roku. Jej wręczenie odbędzie się w siedzibie Parlamentu w Strasburgu. Natomiast przegląd filmów odbędzie się w dniach 29 listopada - 2 grudnia w warszawskim kinie Muranów. Każdego dnia zostanie pokazany jeden z filmów z finałowej trójki, a 29 listopada przed filmem „Olbrzym-Samolub" odbędzie się debata na temat „Młodzi w Europie".

Wstęp na pokazy jest bezpłatny Wejściówki na seanse można odbierać od 22 listopada w kasie kina Muranów w godz. 10.00 - 20.30 - liczba biletów jest ograniczona.

Poniżej opisy filmów wchodzących w skład przeglądu:

The Selfish Giant, reżyseria: Clio Barnard, Wielka Brytania 2013, 93 min. - Współczesna bajka o 14-letnim Arborze i jego najlepszym przyjacielu Swiftym. Chłopcy zostają relegowani ze szkoły i żyją na marginesie społeczności lokalnej. Poznają Kittena, handlarza złomem, i zaczynają dla niego pracować. Trwa to do czasu, kiedy Arbor podejmuje rywalizację z Kittenem, przez co staje się zachłanny i brutalny.

Miele, reżyseria: Valeria Golino, Włochy / Francja 2013, 100 min. - Irene żyje samotnie w pewnej izolacji społecznej. Pomaga nieuleczalnie chorym godnie odejść z tego świata poprzez potajemne podawanie im leków. Pewnego dnia dostarcza śmiertelną dawkę nowemu „klientowi", po to by chwilę później odkryć, że ten jest zupełnie zdrowy. Irene zrobi wszytko żeby nie być odpowiedzialną za jego samobójstwo.

W kręgu miłości, reżyseria: Felix van Groeningen, Belgia 2012, 113 min. - Film „W kręgu miłości" opowiada historię miłości Elise i Didera. Ona prowadzi salon tatuażu, on gra na banjo w zespole. Przeżywają miłość od pierwszego spojrzenia. Ich szczęście jest zupełne po narodzinach córeczki Maybelle. Niestety Maybelle zapada na poważną chorobę.

Film otrzymał specjalną nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie.

{jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation