Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/16508.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/16508
updated 1:04 PM CET, Mar 26, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Dekadencka perełka Jima Jarmuscha

  • Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
  • Dział: Film
Wyróżniony Dekadencka perełka Jima Jarmuscha

„Wybitny film..." - pisał Tadeusz Sobolewski po pokazie najnowszego filmu Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers", czy „Nocy na Ziemi".

„Być wampirem oznacza tu: żyć sztuką - muzyką, płytami, książkami, miłością - i mieć poczucie wiecznego nienasycenia. (...). Działa muzycznie, wciąga do środka i sprawia, że chce się do niego wracać jak do ulubionej płyty".

Jedna z legend współczesnego kina – Jim Jarmusch tym razem postanowił opowiedzieć o wiecznych kochankach zmęczonych setkami lat życia i zdegustowanych tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka – i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.

Ta klimatyczna love-story to piękne, wysmakowane zdjęcia nocnych miast połączone z atmosferą melancholii, mroczną muzyką Black Rebel Motorcycle Club, ale i charakterystycznym dla Jarmuscha wyrafinowanym, subtelnym humorem. W efekcie najnowszy film Jima Jarmuscha to stylowa, dekadencka perełka. Film trafi do polskich kin 7 marca.

Polski plakat filmu:

{gallery}16508{/gallery}

 

Please provide full Credentials Infomation