updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

8. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

  • Napisane przez PL / wjff.pl
  • Dział: Film
8. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej fot.: AB
Organizatorzy 8. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej zapraszają w dniach 23-28 listopada 2010 roku do warszawskich kin (Kinoteka, Świt). W tym roku festiwal dedykowany jest Paulowi Mazurskiemu, jednemu z najwybitniejszych hollywoodzkich reżyserów i scenarzystów, którego filmy były wielokrotnie nominowane do OSCARA i innych międzynarodowych nagród.
{jumi [*4]}Warto dodać, że to Paul Mazursky, jako członek Amerykańskiej Akademii Filmowej, zgłosił kandydaturę Andrzeja Wajdy do OSCARA za całoksztalt twórczości. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej pierwszy raz został zorganizowany w 2003 roku przez Daniela Strehlaua i jest pierwszym wydarzeniem w Polsce, a także jednym z pierwszych w całej Europie, przybliżającym kinematografie związaną z dziejami i kulturą narodu żydowskiego.

W trakcie trwania festiwalu odbędzie sie retrospektywa filmów Paula Mazurskiego, twórcy filmów takich jak "Moscow on the Hudson" (wyst. Robin Williams), "Tempest" (wyst. John Cassavetes), czy też "Bob and Carol and Ted and Alice." Reżyser nagrodzony zostanie honorową Kamerą Dawida.

Jak co roku zaprezentujemy najwazniejsze miedzynarodowe produkcje fabularne i dokumentalne, docenione przez najbardziej rozpoznawane festiwale na swiecie, ktore bedą brały udzial w rywalizacji w konkursie w 4 kategoriach głównych oraz 6 podkategoriach.

 

[Zgłoś Film]

Do dnia 15 wrzesnia 2010 organizatorzy czekają na filmy, które zostaną wzięte pod uwagę w procesie selekcji przez zespół Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

1. Aby zgłosić film należy wydrukować i wypełnić Formularz Zgloszeniowy

2. Następnie należy zapoznac sie z Warunkami Uczestnictwa oraz Kryteriami Selekcji filmow.

3. Po ukonczeniu pierwszych dwóch krokow, trzeba przesłać film razem z wypełnionym Formularzem Zgłoszeniowym oraz wszelkimi materiałami promocyjnymi związanymi z filmem.

Zgłoszenia należy wysyłac na adres: WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL Skrz. Poczt. 537, 00-950 WARSZAWA 1, POLSKA

Filmy przesłane do dnia 15 wrzesnia 2010 r. zostaną obejrzane przez zespół festiwalu i wezmą udzial w procesie selekcji. Filmy nadesłane po tym terminie zostaną obejrzane tylko w przypadku dodatkowych możliwości czasowych i mogą być brane pod uwagę podczas następnego festiwalu.

Więcej informacji na: http://www.wjff.pl

Wspołorganizatorzy: Kinoteka, Urzad Dzielnicy Targowek, Dom Kultury Swit
Dofinansowanie ze srodków: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Partnerzy: STROER (Infoscreen), TOSHIBA, DAG, EeasyWeb
Patron Honorowy: Samorząd Wojewodztwa Mazowieckiego
Patroni Medialni: Stopklatka, Aktivist, Exklusiv, Warsaw Insider, TelePro, Jewish.org.pl, Życie Warszawy, TOK FM, Cinema.pl, Forum Żydow Polskich

{jumi [*7]}

Warszawa