updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Czwarte z serii Spotkanie Filozoficzne

  • Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
  • Dział: Film
Wyróżniony Czwarte z serii Spotkanie Filozoficzne

Na czwarte z serii Spotkanie Filozoficzne do warszawskiego Kina Muranów w środę 15 kwietnia o godz. 20.15 zapraszają Gutek Film i Uniwersytet Warszawski. W ramach spotkania zostanie pokazany film „Wędrówka na Zachód" - buddyjska medytacja na ekranie. Po nim dyskusję z widzami poprowadzi dr Maja Chmura z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UW. Bilety w cenie 20 złotych.

Spotkania Filozoficzne to cykl pięciu spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muranów, od stycznia do maja 2015 roku. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Dr Maja Chmura – filozofka, ilustratorka. Adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filii w Katowicach) oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka książki „Zanim umrze Iwan Iljicz. Perypetie podmiotu w filozofii Emmanuela Levinasa". Zajmuje się filozofią współczesną, głównie fenomenologią i historią filozofii, jej zainteresowania skupiają się wokół problemu podmiotu w myśli współczesnej. Prowadzi blog filozoficzno-obyczajowy „Mówić mimo wszystko"

Wędrówka na Zachód
Tytuł oryginalny: Xi you
Tytuł angielski/międzynarodowy: Journey to the West
Reżyser: Tsai Ming Liang
Występują: Lee Kang-sheng, Denis Lavant
Kraj produkcji: Francja, Tajwan
Rok produkcji: 2014
Data premiery: 24 kwietnia 2015
Gatunek: dramat
Czas trwania: 56 min.

Spotkania filozoficzne w Kinie Muranów.
Środa, 15 kwietnia, godz. 20.15
Więcej na: http://gutekfilm.pl/.

Warszawa