updated 1:59 PM CET, Mar 23, 2018
A+ A A-

"Amy" na otwarcie Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty

Wyróżniony "Amy" na otwarcie Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty http://www.gutekfilm.pl

Kiedy usłyszałam ją po raz pierwszy, nie mogłam uwierzyć, że głos należy do młodej dziewczyny. Śpiewała przejmująco. Jak powiedział o Amy Winehouse jeden z jej przyjaciół "to była dusza starej kobiety zamknięta w ciele dziecka".

Czy musiała tak wcześnie umierać? Do jej upadku przyczyniło się wiele zdarzeń: bulimia, depresja, kiepsko ulokowana miłość, narkotyki, alkohol i sława, której właściwie nie chciała. Jej sukcesu, nawet  wbrew jej woli, chciało jednak wiele osób, łącznie z jej ojcem, który zostawił rodzinę, gdy Amy miała 9 lat. Wrócił jak stała się sławna. Amy Jade Winehouse - urodzona 14 września 1983 w Londynie, zmarła tamże 23 lipca 2011 roku. W chwili śmierci miała we krwi 4 promile alkoholu.

Film o niej, zatytułowany po prostu "Amy" zostanie zaprezentowany w Polsce - jako jeden z trzech - podczas uroczystego otwarcia 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Festiwal potrwa od 23 lipca do 2 sierpnia. Podczas seansów organizowanych w Kinie Nowe Horyzonty i na wrocławskim Rynku pokazanych zostanie 340 filmów z ponad 50 krajów.

W kinach "Amy" - film o życiu i upadku pięknej wokalistki Amy Winehouse - będzie można zobaczyć w polskich kinach od 7 sierpnia 2015.

Opis filmu
Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami (www.gutekfilm.pl).

Warszawa