updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Darłowo. XV Festiwal Filmów Skandynawskich

  • Napisane przez JEN
  • Dział: Film
Wyróżniony Darłowo. XV Festiwal Filmów Skandynawskich

Zmienna pogoda pod koniec lipca sprawiła, że tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Skandynawskich (20 - 26. 07.br.) cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród turystów przebywających na wypoczynku w Darłowie.

W ciągu ośmiu dni Festiwalu odbyło się 27 projekcji filmowych (9 duńskich, 3 fińskie, 6 islandzkich, 1 norweska, 5 szwedzkich i 3 koprodukcje skandynawskie). Seanse filmowe odbywały się w kinie Bajka należącym do Darłowskiego Ośrodka Kultury. Z możliwość zapoznania się z produkcjami skandynawskiej kinematografii w tym roku skorzystało 1700 turystów i mieszkańców Darłowa.

Atrakcją festiwalu były dwa dni poświęcone kinematografii islandzkiej. W ich ramach zaprezentowano sześć obrazów produkcji islandzkiej m.in.: Brak zasięgu, Dzieci natury, Diabelska wyspa, Na głębinie i Islandia w ruchomych obrazach. Projekcjom towarzyszyły prelekcje
dr Jakuba Konefała, pracownika Uniwersytetu Gdańskiego, który jest miłośnikiem i znawcą kina islandzkiego.

Dla wzmocnienia między projekcjami, których liczba dochodziła do sześciu dziennie, przewidziano „fikę" czyli tradycyjne, szwedzkie przerwy na kawę, która w kinie Bajka serwowana była gratis.

W trakcie Festiwalu Filmów Skandynawskich rozlosowano nagrodę dla najaktywniejszego członka publiczności, w postaci rejsu dla dwóch osób na pokładzie promu Unity Line.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl