updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

"Intruz" w Konkursie Głównym Festiwalu w Gdyni

  • Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
  • Dział: Film
Wyróżniony "Intruz" w Konkursie Głównym Festiwalu w Gdyni http://www.gutekfilm.pl

"Intruz" to trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę" Łukasza Żala. Film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w Gdyni (14-19 września 2015), gdzie powalczy o Złote Lwy z m.in. "Body/Ciało" Szumowskiej, "11 minut" Skolimowskiego czy "Karbalą" Łukaszewicza. "Intruz" w kinach od 9 października 2015.

"Intruz" to jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. Film trafi do kin w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji, został także zaproszony na ponad 20 wiodących międzynarodowych festiwali filmowych, w tym na MFF w Toronto (10-20 września 2015, sekcja Discoveries) oraz MFF w San Sebastian (18-26 września 2015, sekcja Zabaltegi).

OPIS FILMU
„Intruz" to jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. Trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę" Łukasza Żala.

Film trafi do kin w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji, został także zaproszony na ponad 20 wiodących międzynarodowych festiwali filmowych. Tym samym stał się – obok filmu „Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej – najlepiej przyjętą polską produkcją 2015 roku na świecie. Po międzynarodowej premierze w Cannes recenzenci podkreślali świetne kreacje aktorskie (debiutującemu Ulrikowi Muntherowi partneruje Wiesław Komasa), trzymającą w napięciu opowieść i brawurową realizację.

Fabularny debiut Magnusa von Horna, wspierany przez Zentropę Larsa von Triera, może pochwalić się świetnymi zdjęciami Łukasza Żala, odpowiedzialnego również za oskarową „Idę". (...) Reżyseria von Horna jest dokładna i przemyślana, rozbudza nadzieje na kolejne projekty.
The Hollywood Reporter

„Intruz" opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Szybko jednak zostaje skonfrontowany z przeszłością, o której chciałby zapomnieć.

 

Please provide full Credentials Infomation