updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

DOM - film o wojnie rosyjsko-gruzińskiej

  • Napisane przez Kinga Wesoły / UW
  • Dział: Film
Wyróżniony DOM - film o wojnie rosyjsko-gruzińskiej

Uniwersytet Warszawski i Studium Europy Wschodniej w ramach IX Dorocznej Międzynarodowej Sesji Kauzologicznej organizują premierowy pokaz filmu DOM w reż. Doroty Petrus i Bogdana Lęcznara, produkcja  2010 rok. Początek pokazu w środę (8 grudnia) o godzinie 16.30 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego.

{jumi [*4]}„Od wojny, gorszy jest sam strach przed wojną"  - Seneka Młodszy

„DOM" to film opowiadający o ostatnim konflikcie gruzińsko-rosyjskim, od strony cywili. Nie ma tu działań militarnych, nie ma czołgów, samolotów ani mundurów. To historia grupy ludzi, którzy uciekając przed frontem, gdzieś w górach znajdują schronienie w domu osetyjskiej rodziny. Pod jednym dachem, w zgodzie i sympatii, ukrywają się przedstawiciele wszystkich stron konfliktu: Gruzini, Rosjanie, Osetyjczycy, Ormianie. Nie chcą na odgórne zawołania być wrogami. Jednoczy ich miłość do bliźniego i strach przed wojną, która siejąc śmierć, nie patrzy na narodowość.

Film powstał w rocznicę konfliktu gruzińsko-rosyjskiego 2008 roku. Punktem wyjścia dla tej dramatycznej historii jest ponowne spotkanie bohaterów 12 miesięcy po wydarzeniach, które ich połączyły. Spotkanie jest okazją do wspomnień, podziękowania gospodarzowi oraz odwiedzenia grobu jego matki. Mają wiele do omówienia. Tradycyjna uczta z pieczonym jagnięciem, winem i słynnymi gruzińskimi toastami przeplatana jest dramatycznymi wspomnieniami wywołanymi przez materiał, który nakręciła Manana.

Więcej informacji:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.studium.uw.edu.pl

 {jumi [*7]}

Please provide full Credentials Infomation