updated 11:59 AM CET, Dec 18, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Co nas kręci, co nas podnieca

„Co nas kręci, co nas podnieca” to nowa pełna pikanterii i nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia Woodego Allena o relacjach damsko-męskich, w której Allen, oprócz swojego firmowego, ciętego humoru, ujawnia również mniej znane - romantyczne oblicze.

Boheterem jest pewien starszy pan, który już nic od zycia nie oczekuje. Trzeźwo patrzy na rzeczywistość. Jest pozbawiony złudzeń. Posiada wiele swoich fobii i starokawalerskich nawyków. Nieoczekiwanie dla samego siebie wplątuje się w przygodę miłosną, która radykalnie zmienia jego styl życia. W jego zyciu pojawia 20-letniej dziewczyna, która za sobą przyciąga inne barwne postacie, z ich bagażem problemów. Historia filmowa nieuchronnie budzi skojarzenia z prywatnym życiem Allena.

"Co nas kręci, co nas podnieca" to urokliwa komedia, skrząsa się sarkastycznym dowcipem. Jest to film pogodny i sympatyczny, bez większych ambicji, ale zrobiony przez profesjonalistów, więc ogląda się go z przyjemnością.

W obsadzie filmu spotykają się: Larry David (niezwykle popularny w USA komik, współtwórca dwóch przebojowych seriali: “Kroniki Seinfelda” oraz “Pohamuj entuzjazm”), Patricia Clarkson (nominowana do Oscara za “Wizytę u April”, znana z “Vicky Cristina Barcelona”), Evan Rachel Wood (23-letnia aktorka z imponującą filmografią, m. in.: “Trzynastka”, “Zapaśnik”, “Across the Universe”, serial “Czysta krew”) i Henry Cavill (seria “Dynastia Tudorów”, filmy “Tristan i Izolda”, “Gwiezdny pył”).

Warszawa