updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Metallica przyjeżdża do Polski. Czego mogą spodziewać się fani?

Metallica przyjeżdża do Polski. Czego mogą spodziewać się fani? fot. Wikipedia.org

28 kwietnia Metallica zagra w Krakowie pierwszy od czterech lat koncert w Polsce. Każde show dane przez zespół jest inne, wyjątkowe. Można jednak próbować przewidzieć, co zagrają James Hetfield i spółka.

Amerykański zespół występuje od 1981 roku. Jest uznawany za jeden z najwybitniejszych zespołów w dziejach muzyki heavymetalowej. Na koncie mają dziesięć albumów studyjnych, w tym ostatni z 2016 roku - "Hardwired...To Self-Destruct"  i to właśnie w ramach jego promocji odbywa się aktualne tournee Metalliki po Europie. Zwykle na swoich koncertach grają około osiemnastu utworów. Dwanaście nie zmienia się, sześć numerów ulega rotacji. W setliście oczywiście nie może zabraknąć największych hitów, jak „For Whom the Bell Tolls”, „The Memory Remains”, „Enter Sandman", czy jeden z największych klasyków „Nothing Else Matters”.

Ostatnia płyta w wielu krajach pokryła się złotem lub platyną. Promują je utwory „Hardwired” i „Atlas, Rise!”. I to zwykle te piosenki rozpoczynają koncerty. Metallica ostatnie koncerty lubiła także wzbogacić o covery najbardziej znanych utworów w danym państwie. Tak na przykład zagrali "Jozin z Bazin" w Czeczach. Ciekawe zatem co wybiorą na show w Tauron Arena?

Oficjalna czasówka koncertu Metalliki wygląda następująco:

17:30 WEJŚCIE

19:30 Kvelertak

20:45 Metallica

Artykuły powiązane

Warszawa