updated 2:38 PM CET, Feb 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Ladies’ Jazz Festival już po raz 14

  • Napisane przez JEN
  • Dział: Muzyka

14 Ladies’ Jazz Festival jak poprzednie edycje festiwalu będzie pełna wspaniałych nazwisk, artystek obsypanych wszelakimi nagrodami, tytułami, sprzedających wielkie  ilości płyt, a przy tym wspaniałych osobowości, przystępnych, urokliwych postaci – Dam Jazzu.

Tegoroczny festiwal rozpocznie jedna z największych gwiazd wokalnego jazzu wszech czasów.

Po 9 latach od poprzedniego występu na Ladies’ Jazz Festival ponownie zaprezentuje się Dee Dee Bridgewaterw, jak zwykle wybuchowo energetyczna, wesoła i nad wyraz profesjonalna. 20 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni ta wielokrotnie nagradzana najważniejszymi nagrodami muzycznymi artystka, aktorka, aktywna działaczka społeczna wystąpi z niezwykłym repertuarem inaugurującym 14 edycję Ladies’ Jazz Festival. …a jej koncert poprzedzi występ Judyty Pisarczyk, zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu o Grand Prix Festiwalu.

21 lipca odbędzie się kolejne nietuzinkowe, ekskluzywne wręcz wydarzenie - Dorota Miśkiewicz feat. Miroca Paris - Caminho para Evora. Jest to specjalny projekt festiwalowy przygotowany przez naszą rewelacyjną artystkę i Mirocę Parisa, wieloletniego współpracownika Cesarii Evora, bosonogiej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka. Podczas tego koncertu będzie można posłuchać pieśni pięknych, rzewnych, tanecznych, pełnych przestrzeni, emocji i słońca.

Dzień później, również w Teatrze Muzycznym zobaczymy samą Ayo. Któż nie słyszał jej „Down on my knees” ? Ta wspaniała artystka, która kilka lat temu zawojowała świat swoim debiutanckim albumem, mająca po swojej babce również domieszkę krwi polskiej przedstawi festiwalowej publiczności swój piąty już album. Widzowie festiwalu będą pierwszymi w Polsce, którzy znów będą tańczyć, klaskać, cieszyć się i radować – bo przecież Ayo. nie znaczy nic innego jak właśnie RADOŚĆ.

23 lipca jedyny występ w Polsce, jedyny występ festiwalowy w gościnnej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Jane Monheit. Nareszcie artystka zaprezentuje się w Polsce i nareszcie na Ladies’ Jazz Festival, ze swoją wspaniałą muzyką. Jane Monheit już przeszło 10 lat występuje na scenach jazzowych świata. W USA, skąd pochodzi, ma się tak dobrze, że niełatwo zaprosić ją na koncerty w Europie. Tym bardziej będzie wielkim przeżyciem uczestniczyć w jej jedynym koncercie w Polsce 23 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w przyjaznym festiwalowi Wejherowie.

W dniach 24-26 lipca organizatorzy przewidują ogólnodostępne koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni. Słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach laureatek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Organizatorzy liczą na piękną pogodę i przyjazną publiczność, a o poziom artystyczny koncertów zadba jury pod przewodnictwem jednej z największych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej, Urszuli Dudziak.

Grand Finale odbędzie się 27 lipca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni. Podczas tego wydarzenia muzycznego wystąpi nie kto inny jak Melody Gardot. Jest ona miłośniczką polskich pierogów i pieprznych polskich wypowiedzi odziedziczonych po temperamentnej polskiej babci, autorką rewelacyjnych albumów i wielu smooth jazzowych hymnów. Już samo jej imię wymusza wręcz najwyższy kunszt wykonawczy, melodyjność, przebojowość i niezwykły poziom artystyczny.

Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: "Worrisome Heart", balladowe preludium do oszałamiającej kariery; "My One and Only Thrill" - wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince'a Mendozę, multikulturową "The Absence", o której czyta się tylko peany, a także przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny „Currency of Man”.

Cały świat zna opowieść o Jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku, jakiemu uległa w 2003r. potrącona przez samochód. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. Poniektórzy w tym właśnie upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej. Przed kilku miesiącami pojawił się pierwszy, gorąco przyjęty na całym świecie album koncertowy artystki, a już 27 lipca będziemy mogli doświadczyć występu Melody Gardot na żywo.

Please provide full Credentials Infomation