updated 11:15 AM CEST, Jul 16, 2019
A+ A A-

„STAYnia” wystąpi w Muzeum Warszawskiej Pragi

Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to amatorski zespół śpiewaczy, stworzony dla czystej przyjemności śpiewania. Fot. .facebook.com/muzeum.warszawskiej.pragi Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy to amatorski zespół śpiewaczy, stworzony dla czystej przyjemności śpiewania.

Na koncercie usłyszymy muzykę folkową Europy środkowo-wschodniej i Bałkanów w wykonaniu Międzypokoleniowego Klubu Piosenkowego „STAYnia”. Czyli pięćdziesięciorga mieszkańców Pragi, których różni wiek, wykształcenie, zawód a łączy ich wszystkich czysta przyjemność śpiewania.

Indywidualistów-entuzjastów koordynuje Robert Lipka – akordeonista z archeologicznym rodowodem i animator kultury. Grupa ma w repertuarze tradycyjne piosenki wielu kultur, w tym również polskie.

Zespół regularnie koncertuje w Warszawie i na Mazowszu, często w towarzystwie muzyków z zespołów Bum Bum Orkestar i Czessband. W historii zespołu zapisały się już występy na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, Konferencji Filantropijnej Europejskiego Forum Fundacji w Centrum Kreatywności Targowa, Festiwalu Strefa Ciszy w Muzeum Łazienki Królewskie, Festiwalu w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle, Festiwalu Muzyki Wielopokoleniowej “Pępek”, koncertach rodzinnych w Filharmonii Narodowej, wystawie Tori Wrånes “Handmade Acoustics” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, na Nocy Świętojańskiej w Łochowie oraz koncerty w SPATiFie, Śnie Pszczoły i DZiKu.

26 czerwca (czwartek), godz. 19.00–20.00
Scena Letnia na Pradze na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52)
bezpłatne wejściówki.

Please provide full Credentials Infomation