updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Finisaż wystawy Marii Wollenberg-Kluzy

  • Napisane przez Redakcja
  • Dział: Sztuka

27 października 2018 r. (sobota) o godz. 16.00 w Domu Gdańskim odbędzie się finisaż wystawy malarstwa (z udziałem autorki) Marii Wollenberg-Kluzy.

Wystawa oscyluje wokół polskiej muzyki klasycznej i organizowana jest w roku jubileuszu 50-lecia pracy twórczej autorski.

Maria Wollenberg-Kluza ur. się w 1945 r. w Puławach. W latach 1967-73 studiowała na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z malarstwa z wyróżnieniem oraz aneks do dyplomu z tkaniny artystycznej).

Do tej pory urządziła około 160 wystaw indywidualnych w kraju oraz zagranicą.

Maluje najczęściej monotematyczne cykle po 20-30 prac m.in.: „Ludzie w mieście”, „Człowiek i maszyna”, „Katedry”, „Impresje z Hiszpanii”, „Pejzaże polskie”, „Zwierzenia matki”, „SALIGIA – siedem grzechów głównych”, „On i Ona”, „Ver sacrum”, „Obrazy z Turcji”, „Notatki z Norwegii”, „Chopin w malarstwie i motywy muzyczne”, „Camino” etc. Interesuje się również tematyką sakralną.

W swej twórczości podejmuje tematy ludzkiego życia, są to obrazy metaforyczne, zmuszające do przemyśleń. Dla głębszego oddania swych wizji stosuje bogatą kolorystykę. Stara się skłaniać odbiorcę do osobistych refleksji. Malarstwo to jest zakorzenione w tzw. polskim koloryzmie, nawiązuje do polskiego symbolizmu, choć charakteryzuje się silną ekspresją i współczesnym rozumieniem sztuk.

Please provide full Credentials Infomation