updated 9:07 AM CEST, May 25, 2019
A+ A A-

Sukces MaturaToBzdura

  • Napisane przez Quiz House
  • Dział: Nauka

Aplikacja Quiz House to projekt Adama Drzewickiego i Piotra Dybskiego - twórców popularnego kanału na YouTube - Matura to bzdura.

Premiera odbyła się 10 miesięcy temu.

Quiz House to aplikacja mobilna, która łączy rozrywkę i naukę. Niedawno miała miejsce szczególna chwila - Quiz House przekroczyło granicę miliona pobrań na Androida.

Fani docenili funkcjonalności, których wcześniej nie było w polskich aplikacjach - mnogość quizów, opcję tworzenia własnych quizów oraz możliwość gry w czasie rzeczywistym. Aplikacja ma ponad 110 tysięcy pytań w ponad 100 różnych quizach. Gracze są aktywni i pomagają w rozbudowywaniu bazy pytań - to oni napisali ponad 70 tysięcy pytań z dziedzin, które ich interesują, od serialu Stranger Things, przez grę Minecraft, po akademicki quiz o Mechatronice.

W ciągu 10 miesięcy od premiery zostało rozegranych ponad 100 milionów gier. Założeniem aplikacji jest stworzenie rozbudowanej platformy quizowej, dlatego można się w niej sprawdzić nie tylko z wiedzy szkolnej (jak w programie Matura To Bzdura), ale też z innych kategorii, takich jak sport, filmy, seriale, gry czy muzyka.

Do sukcesu aplikacji przyczyniły się “znane twarze”, które uczestniczyły w “Quiz House Challenge”, czyli pojedynkach 1 vs 1 publikowanych na kanale youtube MaturaToBzdura. Gośćmi do tej pory byli m.in. Maciej Dąbrowski, Martin Stankiewicz, Fitlovers i Stuu, a wkrótce będzie można zobaczyć Łukasza Lotka Lotkowskiego, Madeline Gavi i Dannego Ferreri. Za największego ambasadora aplikacji możemy uznać Cyber Mariana, który ma na swoim koncie ponad 1300 pojedynków i jest fanem kategorii Youtuberzy.

Quiz House nie przestaje się rozwijać, niedługo pojawi się jeszcze więcej kategorii i pytań. Wkrótce zostaną dodane Muzyka poważna, Historia sztuki i gra Heroes of Might and Magic. Najczęściej pojawiają się głosy na temat stworzenia wersji na iOS i jest to jeden z priorytetów twórców.

Please provide full Credentials Infomation