updated 12:19 PM CEST, May 19, 2018
A+ A A-

Zamienił budynek w plantację marihuany

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

W trakcie przeszukania jednego z budynków mieszkalnych w gminie Osiek starogardzcy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Funkcjonariusze zabezpieczyli doniczki z krzakami tej zakazanej w Polsce rośliny, sprzęt wykorzystywany do jej uprawy oraz marihuanę. Do policyjnego aresztu trafił również 36-latek, który jest podejrzewany o uprawę i posiadanie środków odurzających.

W miniony wtorek do policyjnego aresztu trafił 36-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez starogardzkich funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Kryminalni w czasie przeszukania domu, który wynajmował zatrzymany mężczyzna, zabezpieczyli doniczki z krzakami konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do uprawy tych roślin oraz susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana.

Dzięki skutecznej interwencji policjanci zlikwidowali zlokalizowaną na terenie gminy Osiek nielegalną plantację konopi.

Uprawa zorganizowana była na piętrze jednego z budynków mieszkalnych. Rośliny wzrastały w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach.

Zatrzymany 36-latek był zaskoczony działaniem policjantów i nie stawiał oporu. Mężczyzna został przekonwojowany do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za posiadanie marihuany oraz uprawę konopi indyjskich Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Jest to kolejny w tym tygodniu sukces starogardzkich policjantów w walce z przestępczością narkotykową. Dzień wcześniej funkcjonariusze z tej jednostki zatrzymali mieszkańca Kociewia podejrzanego o posiadanie prawie 3 kilogramów amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Warszawa