updated 11:44 AM CET, Dec 13, 2018
Na żywo:
A+ A A-

3 promile za kierownicą

  • Napisane przez (KWP w Szczecinie / kp) Policja.pl
  • Dział: Posterunek 365
3 promile za kierownicą stock.tookapic.com

Zgłoszenie interwencji na numer alarmowy zakończyło się zatrzymaniem 66 - letniego mieszkańca Szczecinka, który wsiadł za kierownicę mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał także aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat.

Na numer alarmowy szczecineckiej jednostki zgłoszono interwencję, która dotyczyła kierującego pojazdem marki Nissan Terrano. Według zgłoszenia kierujący Nissanem zatrzymał się przed sklepem, w którym miał kupować alkohol. Stan kierującego wskazywał jednak na to, że znajdował się on pod wpływem działania alkoholu.

Szybka interwencja mundurowych doprowadziła do natychmiastowego zatrzymania kierującego, który odjeżdżał już spod sklepu.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło, że 66-letni mieszkaniec Szczecinka miał w organizmie 2,9 promila alkoholu.

Co więcej podczas kontroli drogowej mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd na okres 3 lat.

Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za popełnione przestępstwa 66-letniemu kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Warszawa