updated 4:37 PM CET, Feb 24, 2018
A+ A A-

Areszt dla sprawcy zabójstwa

Areszt dla sprawcy zabójstwa torun.sr.gov.pl
Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego toruński sąd aresztował 24–latka, który usłyszał zarzut zabójstwa 51-letniego mieszkańca Kończewic. Jego wytypowanie i zatrzymanie to efekt kilkugodzinnej wspólnej pracy kryminalnych z Torunia i z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w celi. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Przypomnijmy: w minioną sobotę, 01.07.br., około 8:00, dyżurny policji w Toruniu otrzymał informację z pogotowia o zgonie 51-latka w Kończewicach.

Na miejsce skierowani zostali kryminalni z KMP w Toruniu. W trakcie oględzin okazało się, że mężczyzna ma kilka ran, co znaczyło, że nie zmarł śmiercią naturalną.

Wtedy do sprawy dołączyli kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Efektem wspólnej kilkugodzinnej pracy było wytypowanie, a później zatrzymanie 24-letniego mieszkańca gminy Chełmża.

Podejrzany był kompletnie pijany. W chwili zatrzymania miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, 03.07.br., po południu, na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Toruniu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 24-latka, który wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Warszawa