updated 4:20 AM CET, Feb 21, 2018
A+ A A-

Został uwięziony pomiędzy opuszczonymi szlabanami na przejeździe kolejowym

  • Napisane przez KG/policja.pl
  • Dział: Posterunek 365
Został uwięziony pomiędzy opuszczonymi szlabanami na przejeździe kolejowym policja.pl

Bardzo niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego w Wyszkowie. Kierowca forda zlekceważył sygnały ostrzegawcze i został uwięziony pomiędzy opuszczonymi szlabanami na przejeździe kolejowym. Mężczyzna przez patrol, który przyjechał na miejsce został ukarany mandatem i punktami karnymi. Nagranie pokazujemy ku przestrodze!

W minioną niedzielę na przejeździe kolejowym przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

77-letni kierowca forda zbliżając się do przejazdu kolejowo-drogowego zlekceważył ostrzegające czerwone światła i sygnały dźwiękowe i wjechał na przejazd. W tym czasie automatycznie zamknęły się rogatki i samochód został uwięziony między szlabanami.

O zdarzeniu poinformował policję dyżurny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w Wyszkowie. Na nagraniu widać, jak chwilę później obok forda przejeżdża pociąg towarowy. Na szczęście tym razem to nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie zakończyło się tragedią, a nagranie publikujemy ku przestrodze. Kierowca za naruszenie zakazu wjeżdżania na przejazd w trakcie nadawanych sygnałów został ukarany przez policjantów 300-złotowym mandatem i 4 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że każdy kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd kolejowo-drogowy, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do sygnałów ostrzegawczych!

Lekceważenie znaków, włączonej sygnalizacji czy przejeżdżanie pod opadającymi rogatkami to najczęstsze przewinienia kierowców, które prowadzą do wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. 98% wszystkich zdarzeń jest spowodowanych lekkomyślnością, brakiem rozwagi i nieposzanowaniem przepisów przez kierowców. Jeśli doszło do sytuacji, w której kierujący samochodem został na przejeździe kolejowo-drogowym i włączyły się już sygnalizatory, to powinien jak najszybciej zjechać z przejazdu. W momencie gdy auto stoi zamknięte między rogatkami to powinien przejechać i je wyłamać.

Wjazd na przejazd kolejowo-drogowy po przejechaniu pociągu jest możliwy dopiero po całkowitym wyłączeniu sygnalizacji i pełnym otwarciu rogatek. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa jest dostępnych na stronie kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na Ryzyko! www.bezpieczny-przejazd.pl. Od samego początku Policja jest partnerem kampanii i wspólnie z kolejarzami i funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzi patrole i kontrole na przejazdach kolejowo-drogowych i tzw. dzikich przejściach.

Warszawa