updated 2:28 PM CET, Dec 14, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Spożywał alkohol z dziewięciolatkiem

Spożywał alkohol z dziewięciolatkiem pexels.com

Na parkingu przed galerią handlową przy ulicy Królowej Jadwigi w Oświęcimiu znaleziono 9-letnie dziecko w stanie upojenia alkoholowego. Okazało się, że chłopiec pił alkohol razem z 33-letnim mężczyzną. Człowiek ten został zatrzymany przez oświęcimskich policjantów i usłyszał zarzuty.

Leżącego na płycie parkingu, nieprzytomnego małoletniego znaleźli trzej mieszkańcy Oświęcimia, którzy natychmiast powiadomili służby. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy błyskawicznie pojawili się na miejscu, przejęli chłopca od przechodniów i udzielili mu pierwszej pomocy. W wyniku działań policjantów chłopiec odzyskał przytomność, a monitorowanie jego stanu przejęła załoga karetki pogotowia, które pojawiło się w międzyczasie. Chłopiec został przewieziony do szpitala pod fachową opiekę lekarzy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przyczyną utraty przytomności było spożycie dużej ilości alkoholu.  

Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany 33-letni mieszkaniec Oświęcimia, w którego towarzystwie chłopiec był widziany. Ustalono, że w tym dniu mężczyzna kupił alkohol i współnie z dzieckiem spożywali go na pobliskich łąkach.  Sprawca usłyszał zarzut rozpijania małoletniego. ( art.208 KK ). Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do dziecka.

Z uwagi na budzące wątliwości sprawowanie opieki na małoletnim przez rodziców, materiały w tej sprawie zostały również przekazane do sądu ds. nieletnich. 

Podziękowania za prawidłową reakcję i powiadomienie służb należą się trzem mieszkańcom Oświęcimia. Gdyby nie ich zgłoszenie, a następnie błyskawicznie podjęta interwencja przez policjantów, zdarzenie mogłoby się zakończyć tragedią.

Warszawa