updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

52 osoby uratowane dzięki śmigłowcom Sił Powietrznych

Wyróżniony 52 osoby uratowane dzięki śmigłowcom Sił Powietrznych aeronautica.difesa.it

Do tej pory uratowano 52 osoby dzięki śmigłowcom Sił Powietrznych z 15 Pułku lotniczego w Cervia, które od wczoraj pracowały w różnych miejscowościach dotkniętych złymi warunkami pogodowymi w Prowincji Reggio Emilia.

Siły zbrojne interweniowały od pierwszych godzin alarmu przy użyciu środków ratowniczych wprowadzonych przez Ministerstwo Obrony we współpracy z Ochroną Cywilną, ze Strażą Pożarną oraz z innymi Instytucjami w regionie.

W szczególności, zostały wykorzystane 2 śmigłowce, jeden HH-139, a drugi HH-101, zarówno w celu uratowania osób, które zostały odcięte i znajdowały się w niebezpieczeństwie, jak i do transportu worków z piaskiem i innych materiałów niezbędnych dla Zespołów Ratowniczych.

Szczególnie trudne były - o czym świadczą różne zdjęcia dostępne w sieci oraz w telewizji – akcje ratownicze, mające na celu uratowanie osób z dachów mieszkań, budynków, biur, które zostały odcięte w wyniku powodzi. Akcje te zostały przeprowadzone przez ratowników przy użyciu wciągarki i specjalnych koszy. Aby ułatwić koordynację akcję ratowniczych zbudowano w Lentigione, w części gminy Brescello (Reggio-Emilia), mobilną stację radiową, prawdziwą wieżę kontrolną, w celu zarządzania lokalnym ruchem lotniczym i różnymi systemami lotniczymi, które są zaangażowane w pomoc.

Działanie ratownictwa lotniczego dla ludności cywilnej jest jedną z podwójnych możliwości, którą Włoskie Siły Powietrzne, we współpracy z innymi rodzajami Sił Zbrojnych - codziennie zapewnia społeczności lokalnej w przypadku misji z zakresu użyteczności publicznej lub podczas katastrof, tak jak w tym przypadku, zawsze działając w ścisłej synergii i wspierając różne Agencje i Organy Państwowe zangażowane w ratownictwo naziemne i powietrzne.

15 Pułk Włoskich Sił Powietrznych zapewnia – 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku – pomoc osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie, jak również, współdziała w realizacji misji z zakresu użyteczności publicznej, takich jak poszukiwanie zaginionych na morzu lub w górach, transport sanitarny chorych w nagłych przypadkach zagrażających życiu. Poziom wykształcenia załogi, parametry techniczne maszyn będących na wyposażeniu pułku, a także wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu oraz technik, tak jak na przykład używanie noktowizorów, często sprawiają, że Włoskie Siły Powietrzne są jedyną formacją, która jest w stanie działać z sukcesem w przypadku pojawienia się sytuacji kryzysowych, dzięki na przykład możliwości realizacji misji w dzień jak i w nocy oraz w złych warunkach pogodowych. Od momentu powstania aż do dziś załogi 15 Pułku uratowały około 7200 osób będących w niebezpieczeństwie zagrażającym życiu.

Opublikowano 13 grudnia 2017 w raporcie Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego /Video Report przez OFCS Report

Warszawa