updated 3:15 PM CET, Feb 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zarzuty dla pseudokibiców za handel narkotykami

  • Napisane przez Prokuratura Krajowa
  • Dział: Posterunek 365
Zarzuty dla pseudokibiców za handel narkotykami fot. pexels.com

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach nadzoruje śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany oraz kokainy.

Postępowanie to prowadzone jest przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji z Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu w Katowicach.

Zabezpieczono 5,5 kilograma marihuany i kokainę

W toku śledztwa, tuż po transakcji narkotykowej, na autostradzie zatrzymane zostały dwie osoby. U kierowcy samochodu marki Volkswagen ujawniono i zabezpieczono 3,5 kilograma marihuany. Podczas czynności przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono również sterydy.

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane w centrum Krakowa. Zabezpieczono wówczas 2 kilogramy marihuany. Z ustaleń śledztwa wynika, że 5,5 kilograma narkotyku było przedmiotem transakcji dokonanej chwilę wcześniej. O ich sprzedaż podejrzany jest Tomasz T. w wieku 37 lat, którego zatrzymano tego samego dnia. Dodatkowo w domu podejrzanego ujawniono i zabezpieczono kokainę.

Łącznie zabezpieczono niemal 5,5 kilograma marihuany oraz kokainę, sterydy i pieniądze w różnej walucie. Jak wynika z ustaleń śledztwa narkotyki trafiały głównie do odbiorców w województwie małopolskim.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Realizowane w śledztwie czynności mają na celu między innymi ustalenie osób uczestniczących w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz szlaków, którymi narkotyki sprowadzane były do Małopolski.

Please provide full Credentials Infomation