updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Tymczasowy areszt za fałszywy alarm

Tymczasowy areszt za fałszywy alarm fot. policja.pl

Chwile grozy przeżyli klienci Galerii Krakowskiej, którzy 15 marca br.wybrali się na popołudniowe zakupy.

Tuż po godzinie 16:00 ogłoszono ewakuację budynku. Jej powodem było odebranie informacji o pozostawionej w budynku bombie. Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Winowajcę zatrzymano.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z informacją, bomba miała znajdowac się w plecaku pozostawionym w holu łączącym toalety z pasażem handlowym. Po ogłoszeniu alarmu, blisko 3 tysiące osób przebywających w tym czasie w sklepie, zostało ewakuowanych. W trakcie sprawdzania obiektu, do którego użyto również policyjnego psa, nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych. Jak się okazało, w plecaku porzuconym przez sprawcę, były jedynie artykuły spożywcze i alkohol.

W związku ze sprawą policjanci z KP I w Krakowie zatrzymali 65-letniego zgłaszającego – miał on niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut fałszywego zgłoszenia (art. 224a kodeksu karnego). Swoje zachowanie tłumaczył upojeniem alkoholowym.

16 marca br. Sąd Rejonowy Kraków-Śródmieście zastosował wobec 65-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation