updated 3:39 PM CEST, Apr 26, 2018
A+ A A-

Odpowie przed Sądem za nielegalną produkcję amfetaminy

Odpowie przed Sądem za nielegalną produkcję amfetaminy fot. Wikimedia.org

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie 11 kwietnia 2018 roku skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi J.

Został on oskarżony między innymi o dwukrotny udział w nielegalnej produkcji amfetaminy w łącznej ilości 275 kilogramów.

Pierwsza nielegalna wytwórnia funkcjonowała w 2012 roku w powiecie Grodzisk Mazowiecki. Wyprodukowano wówczas około 200 kilogramów siarczanu amfetaminy. Na posesji zabezpieczono też kilkanaście tysięcy litrów prekursorów, służących do niedozwolonego wytworzenia substancji psychotropowej.

Druga nielegalna wytwórnia miała charakter mobilny – zlokalizowana była w kilku samochodach. Działała ona do 23 listopada 2016 roku na terenie gminy Błonie. W jej ramach wytworzono około 75 kilogramów siarczanu amfetaminy. Na posesji zabezpieczono także m.in. około 20 kilogramów siarczanu amfetaminy, 5 litrów amfetaminy w postaci zasadowej - tzw. aminy oraz ponad 100 litrów prekursorów, służących do niedozwolonego wytworzenia substancji psychotropowej.

Ponadto Krzysztof J. został oskarżony o posiadanie kilku sztuk broni palnej i ponad ośmiuset naboi do broni palnej.

Odpowie on również przed Sądem za nieumyślne paserstwo dwóch samochodów i szereg fałszerstw dokumentów: m.in. paszportu, dowodu osobistego i prawa jazdy.

Warszawa