updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zatrzymani po pościgu

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji

W środę (7.XI) wieczorem policjanci z warszawskiej Woli podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn siedzących w zaparkowanym samochodzie. Na widok funkcjonariuszy kierowca ruszył z impetem potrącając jednego z nich. Drugi z policjantów oddał strzał w kierunku jadącego na niego samochodu. Kierowcę zatrzymano po pościgu, został przewieziony do szpitala.

Policjanci z komendy na warszawskiej Woli, zauważyli dwóch mężczyzn siedzących w zaparkowanym przy ul. Górczewskiej samochodzie ford mondeo. Jeden z nich podszedł do kierowcy chcąc go wylegitymować i sprawdzić dokumenty pojazdu. Ten na widok policyjnych odznak uruchomił silnik. Kryminalny otworzył drzwi auta i usiłował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki lecz nie udało mu się to. Kierowca z impetem ruszył.

Policjant wypadł z odjeżdżającego auta odnosząc obrażenia ręki. Widząc to drugi z funkcjonariuszy oddał strzał do jadącego w jego kierunku pojazdu. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów pasażer w czasie jazdy wyskoczył z uciekającego samochodu, po czym po krótkim pościgu został zatrzymany.

Uciekający fordem mężczyzna po dojechaniu do ul. Synów Pułku również został zatrzymany. Z raną postrzałową został przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
W sprawie prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation