updated 1:23 PM CEST, Apr 25, 2019
A+ A A-

Zarzut zabójstwa i areszt dla 21-latka

  • Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
  • Dział: Akcje policji
Zarzut zabójstwa i areszt dla 21-latka fot. Komenda Stołeczna Policji

Spotkanie towarzyskie 40 i 21-latka dla tego pierwszego skończyło się tragicznie. W opuszczonym budynku, gdzie przebywali doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia, w trakcie którego młodszy zadał butelką i innymi twardymi przedmiotami kilka uderzeń w głowę 40-latka, po czym pozostawił zakrwawionego mężczyznę beż żadnej pomocy.

Obrażenia jakich doznał pokrzywdzony okazały się być śmiertelne. Kryminalni wołomińskiej komendy wspólnie z policjantami z Radzymina zatrzymali podejrzewanego o ten czyn Janusza R. Chłopak w prokuraturze usłyszał zarzuty zabójstwa i decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie został tymczasowo aresztowany.

Ubiegłej niedzieli w godzinach porannych policjanci z komisariatu w Radzyminie zostali telefonicznie powiadomieni o rannej osobie znajdującej się w opuszczonym budynku. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie znaleźli zakrwawionego mężczyznę bez oznak funkcji życiowych. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby. Podejrzewając, że mógł paść ofiarą przestępstwa funkcjonariusze wezwali grupę dochodzeniowo – śledczą i prokuratora.

Ślady ujawnione na miejscu zdarzenia wskazywały, że poszkodowany mógł zginąć od zadanych w głowę kilku uderzeń butelką i innymi twardymi przedmiotami. Szybkie i sprawne działania miejscowych policjantów i kryminalnych wołomińskiej komendy pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzanej o dokonanie tego czynu. Kilka godzin później zatrzymali 21-letniego Janusza R.

Analiza zebranych materiałów oraz przesłuchanie podejrzewanego mężczyzny pozwoliły funkcjonariuszom odtworzyć przebieg wydarzeń, które zakończyły się nieporozumieniem i śmiercią jednego z uczestników spotkania przy alkoholu.

Janusz R. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Wołominie zarzut pozbawienia życia 40-latka. Decyzją miejscowego sądu został też tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3-miesięcy. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation