updated 10:19 AM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrzymana grupa kradnąca bankomaty

Wyróżniony Zatrzymana grupa kradnąca bankomaty fot. sxc.hu

Kryminalni z KWP w Radomiu i KPP w Płońsku zatrzymali po pościgu czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież bankomatu z marketu w Płońsku. W efekcie zatrzymań odzyskano skradzione z bankomatu pieniądze.

W samochodach, którymi poruszali się sprawcy, policjanci znaleźli narzędzia służące im do dokonywania włamań, a także kominiarki i radiotelefony. Mężczyźni podejrzewani są o kilka innych, podobnych przestępstw na terenie całego kraju.

Policjanci od pewnego czasu rozpracowywali grupę, która na Mazowszu włamywała się do placówek bankowych, pocztowych i hurtowni. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do grupy mężczyzn z Wołomina, która wyspecjalizowała się w tego typu przestępstwach. W ostatnich dniach sprawcy włamali się do jednego z marketów w Płońsku i ukradli znajdujący się tam bankomat. Policjanci po uzyskaniu informacji o włamaniu ruszyli w pościg za włamywaczami. W wyniku pościgu zatrzymali dwa samochody, którymi poruszało się czterech mężczyzn. W samochodach znaleźli narzędzia, które wykorzystywali przy włamaniach (wiertarki, szlifierki kątowe, tarcze do cięcia metalu) oraz kominiarki i radiotelefony. Przy zatrzymanych znaleziono też gotówkę pochodzącą z kradzieży i włamania do bankomatu. Część plików banknotów o nominale 50 złotych mężczyźni mieli przy sobie, a część ukryta była w autach.

{jumi [*9]}

Warszawa