updated 2:43 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zlikwidowano największą plantację marihuany

  • Napisane przez KWP w Krakowie / mg
  • Dział: Akcje policji
Wyróżniony Zlikwidowano największą plantację marihuany

Tarnowscy policjanci zlikwidowali jedną z największych ujawnionych do tej pory plantacji konopi indyjskich w Małopolsce. Zabezpieczono około 1400 krzewów w różnej fazie wzrostu oraz ponad 3 kg gotowego suszu.

Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków może sięgać ponad 2 mln złotych. W związku ze sprawą zatrzymani zostali 4 mężczyźni w wieku od 37 do 43 lat.

 

Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało zwyczajnie - duży zakład produkujący materiały budowlane. Jednak pod przykrywką legalnej działalności, zajmowano się tam uprawą i produkcją... środków odurzających. Plantacja usytuowana była na poddaszu firmy w kilku pomieszczeniach, na blisko 200 metrach kwadratowych powierzchni.

Pomieszczenia wyposażone były w specjalne lampy sodowe, instalację elektryczną oraz wentylację. Ściany wyłożone były ociepleniem zapewniającym roślinom odpowiednią temperaturę oraz chroniącym od przenikania na zewnątrz specyficznego zapachu.

Na plantacji rosło ponad 1350 krzewów konopi, w różnym stadium rozwoju. Największe z nich sięgały 1,3 metra. Oprócz tego, na terenie plantacji policjanci zabezpieczyli kilkaset sadzonek konopi, sprzęt służący do uprawy i produkcji na dużą skalę środków odurzających, a także m.in. materiały instruktażowe dotyczące uprawy i wytwarzania narkotyków.

W związku z ujawnioną plantacją policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 37 do 43 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją znacznych ilości środków odurzających, oraz wprowadzenie i uczestniczenie w obrocie znacznych ilości narkotyków, zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation