updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Zlikwidowano mały arsenał broni i amunicji

  • Napisane przez KWP Radom
  • Dział: Akcje policji
Zlikwidowano mały arsenał broni i amunicji fot. KWP Radom

Broń palna, maczety, naboje, pociski i proch strzelniczy - to przedmioty, jakie znaleźli w domu 73-letniego mężczyzny ostrowscy policjanci.

Zostały ujawnione po tym, gdy mężczyzna zaatakował z broni palnej pracownika służb energetycznych, który usiłował dokonać kontroli układu pomiarowego.
Pracownik służb energetycznych, podczas kontroli układu pomiarowego w domu letniskowym w Broku (powiat ostrowski), został zaatakowany przez właściciela posesji. Mężczyzna oddał w jego kierunku strzał z broni palnej. Spowodował on u pokrzywdzonego zaczerwienienia skóry na nogach, zniszczona została też jego odzież.
O zdarzeniu powiadomiony został dyżurny KPP w Ostrowi Mazowieckiej, który na miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy. Podczas zabezpieczenia i przeszukania posesji policjanci ujawnili broń palną, amunicję, proch strzelniczy oraz maczety. Okazało się też, że mężczyzna nielegalnie podłączył się do źródła energii.
73-letni właściciel posesji, mieszkaniec Warszawy, został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji, kradzież energii elektrycznej, a także narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation