updated 4:34 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zabiła swoją babcię

Wyróżniony Zabiła swoją babcię fot. KSP

Zaledwie kilku godzin potrzebowali mokotowscy kryminalni, aby zatrzymać kobietę podejrzaną o zabójstwo 77-letniej staruszki.

Okazała się nią wnuczka ofiary. Do zbrodni tej doszło prawdopodobnie podczas sprzeczki. 31-letnia Ewa Sz. usłyszała w prokuraturze zarzut zabójstwa i decyzją Sądu trafiła do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Policjanci z Mokotowa zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy. Zaalarmowała ich rodzina zamieszkującej tam starszej kobiety, z którą bliscy od jakiegoś czasu nie mogli skontaktować się telefonicznie. Kiedy pojawili się w lokalu znaleźli zmasakrowane ciało 77-latki.

 

Na miejsce natychmiast została skierowana grupa śledczych, którzy w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zabójstwa. Funkcjonariusze ustalali osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem i weryfikowali spływające na bieżąco informacje.

Z zebranych danych wynikało, że za zbrodnię odpowiedzialna jest wnuczka ofiary. Ewa Sz. została zatrzymana w mieszkaniu swojego konkubenta, który również trafił do komendy. Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. 31-latka pokłóciła się z kobietą, u której mieszkała od kilku dni. Sprawczyni tak zdenerwowała się zachowaniem starszej pani, że zaatakowała ją młotkiem. Następnie jej ciało pozostawiła w kuchni, a sama udała się do swojego znajomego.

Policjanci doprowadzili Ewę Sz. do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut za zabójstwo. 31-latka została tymczasowo aresztowana przez sąd na okres trzech miesięcy. Grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation