updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo 20-latka

Wyróżniony Zatrzymano podejrzanych o zabójstwo 20-latka fot. KGP

Do zdarzenia doszło 16 lutego 2013 roku przed godziną 3.00 w nocy na ulicy Piotrkowskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że sprawcami byli dwaj mężczyźni w wieku około 30 lat, dobrze zbudowani i schludnie ubrani. Napastnicy bez powodu zaatakowali 20-letniego łodzianina zadając mu kilka ciosów nożem. 20-latek, z uwagi na odniesione rozległe obrażenia, nie miał szans na przeżycie. Poniósł śmierć na miejscu. Sprawcy zbiegli.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu miejskiego, opublikowali część zapisu odnoszącego się do identyfikacji jednego z podejrzewanych a także upublicznili portret pamięciowy sprawcy. Komendant Miejski Policji w Łodzi powołał specjalną grupę złożoną z najbardziej doświadczonych policjantów.Wyznaczył także 5 tysięcy złotych nagrody za informację mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości napastników. Cały czas prowadzone były weryfikacje różnych informacji. Praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie 20-letniego mieszkańca dzielnicy Polesie.

16 lutego przed godziną 17.00, w czasie kiedy policjanci dojeżdżali do jego domu podejrzewany o zabójstwo stawił się w komisariacie. Krótko po nim funkcjonariusze zatrzymali w mieszkaniu na Bałutach jego 23-letniego kolegę, który uczestniczył w zdarzeniu. Kryminalni zabezpieczyli także nóż, prawdopodobne narzędzie zbrodni , który porzucił w rejonie Alei Kościuszki. Obaj podejrzewani byli już wcześniej notowani za konflikty z prawem. 20-latek m.in. za rozboje, 23-latek za przestępstwa narkotykowe. Wstępnie przyznali się do udziału w zdarzeniu. Noc spędzą w osobnych celach policyjnego aresztu. Jutro przesłucha ich prokurator, który podejmie decyzje co do środków zapobiegawczych. Za zabójstwo grozi najwyższy wymiar kary-dożywocie.

Please provide full Credentials Infomation