updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Ukradł 140 tyś złotych

Ukradł 140 tyś złotych fot KSP

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali 26-letniego pracownika banku, który przywłaszczył sobie prawie 140 tys. złotych z konta klienta. Mateusz W. usłyszał w prokuraturze zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat więzienia.


Mężczyzna był zatrudniony w banku jako osoba zajmująca się obsługą klientów indywidualnych. Wykorzystując swoje stanowisko i możliwości bezpośredniego dostępu do dokumentów, przelał pieniądze jednego z klientów na konto swojego kolegi. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w ten sposób przywłaszczył sobie 140 tys. złotych oraz usiłował przywłaszczyć ponad 40 tys. złotych.

Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel rachunku bankowego przyszedł do placówki, aby wypłacić pieniądze. O wszystkim poinformował funkcjonariuszy policji z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Ochoty. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Mateusza W. i osadzili w policyjnym areszcie. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej funkcjonariuszom udało się również zatrzymać jego kolegę, który udostępnił Mateuszowi W. własny rachunek bankowy.

Marcin W. usłyszał już zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Natomiast Marcin Ż. odpowie za pomocnictwo. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl