updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Złapali szajkę włamywaczy

Złapali szajkę włamywaczy fot. KSP

Policjanci z wydziału kryminalnego stołecznej policji rozbili dwuosobową grupę przestępczą zajmującą się włamaniami do mieszkań na terenie Warszawy.

47-letni Jacek L. i 37-letni Tomasz F. zwykle znikali z łupem, zanim ktokolwiek ich dostrzegł. Tym razem ich plany spaliły na panewce. Wpadli w ręce funkcjonariuszy, tuż po włamaniu do mieszkania na terenie dzielnicy Wola.
Od pewnego czasu do policjantów komendy stołecznej docierały informacje o włamaniach do mieszkań na terenie Warszawy. Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcy zwykle włamywali się około południa. Jeden z nich wchodził do środka, a drugi pozostawał na zewnątrz. Wykorzystując nieobecność domowników kradli wszystko, co miało jakąś wartość. Rabowali biżuterię, pieniądze, sprzęt rtv, a nawet klasery z numizmatami, czy zegarki. Działali szybko, znikali, zanim ktokolwiek się zorientował.

Tym razem działali podobnie. Tylko finał był nie taki, jak się spodziewali włamywacze. Kryminalni z komendy stołecznej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 47 lat tuż po tym, jak włamali się do mieszkania na warszawskiej Woli. Próbowali uciec z łupem, gdy przed nimi pojawili się policjanci. Zaskoczonym sprawcom włamania nie pozostało nic innego, jak oddać wszystko, co zrabowali. W trakcie czynności policjanci znaleźli przy nich przedmioty, które wykorzystywali w codziennej "pracy", krótkofalówkę, nóż, łamaki do zamków oraz inne drobne narzędzia.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl