updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Zatrzymali mordercę

  • Napisane przez KGP/Gdańsk
  • Dział: Akcje policji
Wyróżniony Zatrzymali mordercę KGP/Gdańsk

Pomorscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo trzech osób. Rodzina, dwie osoby dorosłe i dziecko, zginęła od strzałów w jednym z mieszkań na gdańskiej Starówce w miniony czwartek.

Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Szybkie zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki pracy kilkudziesięciu funkcjonariuszy z garnizonu pomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i z komendy głównej. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

O znalezieniu zwłok w jednym z mieszkań na gdańskiej Starówce policjanci zostali powiadomieni w miniony czwartek po godz. 16.00. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Grupa operacyjno-dochodzeniowa dokonała oględzin mieszkania oraz garażu wynajmowanego przez rodzinę. Policjanci pracowali przez całą noc, szukając i zabezpieczając szereg śladów kryminalistycznych. Wezwano na miejsce prokuratora i biegłego sądowego, który przeprowadził oględziny zwłok.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, złożoną z najlepszych policyjnych specjalistów. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i z komendy wojewódzkiej pracowało nad tą sprawą dwutorowo - zarówno na miejscu zdarzenia, jak i w terenie, zbierając informacje. Korzystano również z pomocy policjantów Komendy Głównej Policji i funkcjonariuszy z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie uruchomiono specjalną infolinię, gdzie można było przekazywać informacje dotyczące tego zdarzenia. Do chwili zatrzymania mężczyzny wpłynęło w ten sposób kilkanaście informacji, które były szczegółowo sprawdzane podczas postępowania.

W piątek ok. godz. 22.00 na jednym z elbląskich osiedli policjanci z Gdańska wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego z Gdańska zatrzymali 32-letniego obywatela Rosji, podejrzanego o dokonanie zabójstwa trzyosobowej rodziny. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego, znajdując tam m.in. broń i rzeczy pochodzące z miejsca zabójstwa. Najprawdopodobniej motywem zabójstwa był motyw rabunkowy. Mężczyzna był już spakowany, gdyż szykował się do wyjazdu z Polski.

Prokurator z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wydał już postanowienie o przedstawieniu zarzutu zabójstwa. 32-letniemu mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

 

Please provide full Credentials Infomation