updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Rozbój w barze orientalnym

Rozbój w barze orientalnym fot.KSP

W czwartek wieczorem do jednego z barów z kuchnią azjatycką weszło trzech mężczyzn. Zamówili dania, a po chwili jeden z nich zaatakował pracujące tam kobiety.

Polka i obywatelka Wietnamu próbowały zbiec na zaplecze, lecz sprawca zdołał je zatrzymać. W wyjątkowo brutalny sposób mężczyzna bił kobiety, agresję swą w szczególny sposób skierował wobec Azjatki. Bił ją pięścią po twarzy, głowie, ciągnął za włosy.

W tym samym czasie o zdarzeniu powiadomiono dyżurnego otwockiej komendy, który w rejon baru skierował podległe mu załogi. Pierwsi na miejscu znaleźli się otwoccy kryminalni i załoga z wydziału prewencji.

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 31-letniego mężczyznę, w przeszłości karanego już za rozboje oraz jego 25-letniego kompana. Do ustalenia pozostaje trzeci z mężczyzn. Odzyskano także skradzione z kasy baru pieniądze.

Sprawa natychmiast trafiła do otwockiej prokuratury wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu dla mężczyzny atakującego kobiety. Sąd do złożonego wniosku się przychylił i na najbliższe trzy miesiące 31-latek jeszcze dziś trafi do aresztu. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Policjanci pragną podziękować także dwóm anonimowym osobom, które widząc i słysząc wołanie o pomoc, stanęły w obronie poszkodowanych kobiet.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl