updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Tysiące paczek z przemytu zarekwirowano

Tysiące paczek z przemytu zarekwirowano fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie pokoju i innym mieszkaniu przechowywał 3300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko wskazuje na to, że wyroby tytoniowe różnych marek były przeznaczone do dalszej dystrybucji, a zatrzymany pełnił prawdopodobnie rolę hurtownika lub szefa grupy pracujących dla niego „mrówek".

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego przez policjantów towaru przekroczyła 20 tysięcy złotych. Gdyby nie interwencja policjantów skarb państwa z tytułu nieopłaconych podatków straciłby prawie 60 tysięcy złotych.

Na skutek przestępczej działalności osób zajmujących się procederem produkcji, przemytu czy też handlu papierosami państwo polskie między innymi z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i podatku vat traci ogromne pieniądze. Wiedzą o tym policjanci zwalczający, na co dzień przestępczość gospodarczą. Dlatego tak ważne jest zatrzymywanie i stawianie przed wymiarem sprawiedliwości takich osób oraz zabezpieczenie nielegalnego towaru czy też urządzeń służących do jego produkcji.
Tym razem policjanci z II ogniwa wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 63-letniego mieszkańca Warszawy.

W pokoju mieszkania przy ulicy Marszałkowskiej, w którym przebywał Roman K. policjanci znaleźli ukryte w różnych miejscach, między innymi w szafie, 2500 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o czarnorynkowej wartości około 15 tysięcy złotych. Kolejne papierosy tym razem 800 paczek policjanci znaleźli tym razem w należącym do 63-latka mieszkaniu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy między innymi znalezione w mieszkaniu kartki ze szczegółowymi zapiskami może wskazywać na to, że 63-letni Roman K. mógł pełnić rolę hurtownika lub był szefem grupy tzw. „mrówek", czyli osób pracujących i sprzedający dla niego papierosy na okolicznych bazarkach i targowiskach.

Policjanci pokrzyżowali ewentualne plany mężczyzny na łatwy i szybki zarobek. Cały zabezpieczony towar warty jest w sumie około 20 tysięcy złotych. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli także 10 tysięcy złotych znalezione w jednym z mieszkań. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży tylko w wyniku niezapłaconego podatku akcyzowego i podatku vat skarb państwa straciłby około 59 tysięcy złotych.

Wszystkie szczegóły tej sprawy będą teraz wyjaśniali prowadzący ją śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 63-letniemu Romanowi K. zgodnie z ustawą karno-skarbową za to, co zrobił grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl