updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Podejrzani o rozboje zatrzymani

Podejrzani o rozboje zatrzymani fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z ogniwa wywiadowczo-patrolowego zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie dwóch rozboi. Napastnicy pobili swoje ofiary, po czym zabrali im odzież, dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy. Za to przestępstwo 19-letniemu Robertowi P. i 23-letniemu Michałowi L. może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy nieopodal ulicy Słomińskiego w Warszawie. Chodnikiem, w pobliżu przystanku autobusowego, przechodziła grupa głośno i agresywnie zachowujących się młodych mężczyzn. Dwóch z nich odłączyło się od swoich kolegów i podeszło do osób oczekujących na przystanku autobusowym.

Jak wynika z relacji świadków mężczyźni kopali w wiatę przystanku i zaczepiali osoby oczekujące na autobus. W pewnym momencie Robert P. i Michał L., w krótkim odstępie czasu, podeszli najpierw do jednego, a później do drugiego ze stojących tam mężczyzn. Obu pokrzywdzonych uderzyli, po czym zabrali jednemu z nich marynarkę z dokumentami i drobną kwotą pieniędzy, a drugiemu telefon komórkowy.

Już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia policjanci zatrzymali podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa. Za rozbój kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation