updated 1:13 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów fot. Komenda Stołeczna Policji

110 kg tytoniu, ponad 56 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz urządzenie do produkcji papierosów zabezpieczyli na terenie gminie Poświętne i Klembów kryminalni wołomińskiej komendy.

Policjanci podczas produkcji wyrobów tytoniowych zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy i 31-letnią właścicielkę posesji. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony, Paulina Sz. usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 110 tys. złotych.

Kryminalni wołomińskiej komendy kilka dni temu udali się do jednej z miejscowości w gminie Poświętne, gdzie według uzyskanej informacji miały znajdować się przedmioty pochodzące z przestępstwa. Po przybyciu na miejsce w stodole w wydzielonym pomieszczeniu znaleźli nielegalną wytwórnię papierosów znanej światowej marki. W trakcie produkcji wyrobów tytoniowych, przy specjalnie do tego celu przystosowanej maszynie policjanci zastali 42-letniego obywatela Ukrainy.

Po przeszukaniu posesji, funkcjonariusze ujawnili blisko 39 tys. sztuk gotowych do dystrybucji papierosów oraz 110 kg tytoniu. Kolejne blisko 17 tys. sztuk papierosów pochodzących z nielegalnej wytwórni kryminalni i policjanci zajmujący się na co dzień przestępczością gospodarczą, ujawnili u mieszkańca gminy Klembów. Tytoń oraz papierosy i warte blisko 100 tys. złotych oraz urządzenie do produkcji wyrobów tytoniowych trafiły do policyjnego depozytu. 42-letni obywatel Ukrainy i właścicielka posesji z gminy Poświętne zostali umieszczeni w policyjnej celi. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony.

Zebrany materiał dowodowy oraz zabezpieczone ślady, pozwoliły funkcjonariuszom Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wołomińskiej komendy przestawić 31-letniej Paulinie Sz. zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego, w tym narażenia skarbu państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie ponad 110 tys. złotych. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny i pozbawienia wolności do lat 3. Jak zapowiadają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation