updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Zatrzymani za kradzieże „na klamkę”

Zatrzymani za kradzieże „na klamkę” fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Mokotowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże na „klamkę". 58-letni Stanisław W. oraz 23-letni Patryk W. okradali lokale, prawdopodobnie wykorzystując to, że ich właściciele pozostawili w nich otwarte drzwi. Obaj usłyszeli już po dwa zarzuty za takie przestępstwa. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Z informacji policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni dokonywali kradzieży mieszkaniowych metodą na tzw. „klamkę". W takich przypadkach sprawcy wyszukują mieszkanie lub dom, w których drzwi nie zostały zamknięte na klucz, a potem plądrują pomieszczenia. W tym czasie lokatorzy są w środku, ale pochłonięci oglądaniem telewizji lub innymi zajęciami, orientują się dopiero po jakimś czasie, że padli ofiarą przestępstwa.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że Patryk W. i Stanisław W. mają związek z dwoma takimi kradzieżami. Do jednej z nich doszło w październiku, a ich łupem padł laptop. Kolejna miała miejsce w listopadzie i wtedy sprawcy ukradli z otwartego domu portfel z pieniędzmi oraz dokumentami.

Policjanci przesłuchali już mężczyzn i postawili im po dwa zarzuty za kradzież. Obaj byli już notowani za podobne przestępstwa. 23-latkowi i 58-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation