updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Złodzieje gołębi schwytani

  • Napisane przez Przedruk
  • Dział: Akcje policji
Wyróżniony Złodzieje gołębi schwytani

Trzech sprawców kradzieży gołębi z ogródków działkowych zatrzymali olsztyńscy policjanci. Dwóch 14-latków Grzegorz D. i Łukasz S. oraz 18-letni Grzegorz D od września zdążyli ukraść około 100 ptaków.

30 listopada olsztyńscy policjanci zauważyli dwóch nastolatków podążających z nietypowym pakunkiem. Ich uwagę zwróciła metalowa klatka z gołębiami. Chłopcy, zapytani czyją własnością są gołębie, gubili się w zeznaniach. W policyjnej izbie dziecka, w obecności rodziców dwaj czternastolatkowie: Grzegorz D. i Łukasz S. przyznali, że gołębie pochodzą z kradzieży, których chłopcy dokonali na terenie ogródków działkowych „Na Skarpie". Dodatkowo nieletni zeznali, że od września do chwili obecnej dokonywali licznych kradzieży gołębi, a do nielegalnego procederu przyłączył się ich 18-letni kompan Mateusz D, w którego piwnicy mundurowi znaleźli część ptaków. Część ptactwa znajdowała się w pomieszczeniach należących do sprawców, część próbowano sprzedać na giełdach. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę 5 lat pozbawienia wolności. Losem nieletnich zajmie się sąd rodzinny.
Źródło: http://olsztyn.com.pl

{jumi [*9]}

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl