updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Wynajmowała cudze mieszkania

Wynajmowała cudze mieszkania fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ochoty zatrzymali Beatę M. Kobieta nie tylko wynajmowała mieszkania, za które nie płaciła, ale również podnajmowała je innym osobom. Ponadto 40-latka była poszukiwana listem gończym i siedmioma zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu. Sąd aresztował ją na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Do policjantów z Ochoty trafiła sprawa oszustwa dotycząca wynajmu mieszkania. Funkcjonariusze ustalili sposób działania sprawcy. Okazało się, że kobieta wynajmowała mieszkania w atrakcyjnych punktach na terenie Warszawy. Następnie zamieszczała ogłoszenia na słupach i przystankach o ich wynajmie. Kiedy zgłaszała się do niej osoba zainteresowana ofertą, żądała opłaty z góry. W ten sposób od jednej z osób udało jej się wyłudzić 2700 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej wpadli na trop oszustki. Funkcjonariusze zatrzymali 40-letnią Beatę M. w wynajmowanym mieszkaniu. Kobieta nie kryła zaskoczenia. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że jest ona poszukiwana listem gończym oraz siedmioma zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu wystawionymi przez prokuratury w Warszawie, Łodzi i Pabianicach za podobne przestępstwa.

Śledczy przedstawili jej osiem zarzutów, a prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie 40-latki, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl