updated 1:50 PM CET, Dec 17, 2017
A+ A A-

Wynajmowała cudze mieszkania

Wynajmowała cudze mieszkania fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ochoty zatrzymali Beatę M. Kobieta nie tylko wynajmowała mieszkania, za które nie płaciła, ale również podnajmowała je innym osobom. Ponadto 40-latka była poszukiwana listem gończym i siedmioma zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu. Sąd aresztował ją na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Do policjantów z Ochoty trafiła sprawa oszustwa dotycząca wynajmu mieszkania. Funkcjonariusze ustalili sposób działania sprawcy. Okazało się, że kobieta wynajmowała mieszkania w atrakcyjnych punktach na terenie Warszawy. Następnie zamieszczała ogłoszenia na słupach i przystankach o ich wynajmie. Kiedy zgłaszała się do niej osoba zainteresowana ofertą, żądała opłaty z góry. W ten sposób od jednej z osób udało jej się wyłudzić 2700 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej wpadli na trop oszustki. Funkcjonariusze zatrzymali 40-letnią Beatę M. w wynajmowanym mieszkaniu. Kobieta nie kryła zaskoczenia. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że jest ona poszukiwana listem gończym oraz siedmioma zarządzeniami ustalenia miejsca pobytu wystawionymi przez prokuratury w Warszawie, Łodzi i Pabianicach za podobne przestępstwa.

Śledczy przedstawili jej osiem zarzutów, a prokurator wystąpił o tymczasowe aresztowanie 40-latki, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C