updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrzymana grupa kradnąca fiaty panda

Zatrzymana grupa kradnąca fiaty panda fot. Komenda Stołeczna Policji

Pięć osób zatrzymanych, zabezpieczone części od samochodów różnych marek, odzyskany kradziony fiat panda oraz zabezpieczone do badań peugeot 307 i toyota prius - to wynik przeprowadzonych wspólnych działań policjantów dw. z przestępczością samochodową KSP i KRP Warszawa V w powiecie wołomińskim. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży co najmniej 7 fiatów. Za te czyny grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z komendy stołecznej Policji i Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili dwudniowe działania wymierzone w złodziei samochodowych. Praca operacyjna oraz uzyskane informacje pozwoliły funkcjonariuszom na zatrzymanie na gorącym uczynku kradzieży samochodu fiat panda trzech mężczyzn oraz wytypowanie miejsc tzw. „dziupli" samochodowych w powiecie wołomińskim.

Pierwszego dnia mundurowi z Żoliborza zatrzymali na Bielanach 24 letniego Dominika K i jego starszego kolegę 29 letniego Michała K, i 24 letniego Damiana M,którzy chcieli ukraść fiata pandę.

Kolejny dzień działań kryminalnych to ujawnienie dwóch dziupli samochodowych i zatrzymanie kolejnych trzech osób. Na miejscu w czasie działań zabezpieczono również dwa samochody, w przypadku których istnieje podejrzenia przerobienia pól numerowych oraz zabezpieczono silniki i części samochodowe, wobec których istnieje podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży 7 fiatów, oraz 5 zarzutów paserstwa. Dwaj z nich zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące a wobec trzech zastosowano policyjny dozór. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Please provide full Credentials Infomation