updated 1:50 PM CET, Dec 17, 2017
A+ A A-

Podejrzany o gwałt zatrzymany

Podejrzany o gwałt zatrzymany fot. Komenda Stołeczna Policji

26-letni obywatel Tanzanii został zatrzymany przez policjantów z Woli tuż po tym, jak przyjęli oni zawiadomienie od pokrzywdzonej kobiety o przestępstwie. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut za zgwałcenie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Bemowa. Policjanci po otrzymaniu informacji o dokonanym zgwałceniu kobiety natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna używając przemocy, dokonał jej zgwałcenia, po czym uciekł z mieszkania. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie.

W ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu 26-latka pomogli policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Targówek. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali sprawę do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty za zgwałcenie i posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

12°C

Warszawa

Fair

Humidity: 52%

Wind: 11.27 km/h

  • 23 Oct 2015 16°C 6°C
  • 24 Oct 2015 15°C 12°C