updated 12:29 PM CEST, Apr 18, 2019
A+ A A-

Zatrzymany za napad na 85-letnią kobietę

Zatrzymany za napad na 85-letnią kobietę fot. Komenda Stołeczna Policji

Dzięki policjantom z Mokotowa do aresztu na trzy miesiące trafił mężczyzna, który napadł na 85-letnią kobietę. Napastnik kilkukrotnie uderzył swoją ofiarę pięścią w twarz, a potem ukradł jej torebkę. Funkcjonariusze zatrzymali go trzy dni później. 48-letni Janusz B. był już karany za podobne przestępstwo. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Mundurowi zostali powiadomieni o napaści na starszą kobietę. Z relacji 85-latki wynikało, że kiedy wracała do domu i weszła do klatki schodowej, wtargnął za nią mężczyzna, który ją zaatakował. Sprawca miał zadawać jej ciosy pięściami w twarz, a potem wyrwać torebkę, pchnąć na ścianę i uciec.

Poszukiwaniami sprawcy zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali mężczyznę, który mógł związek z tym przestępstwem i trzy dni później zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Janusz B. był już karany z podobne przestępstwo. Prokurator przedstawił mu zarzut za rozbój i wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Może mi grozić kara do 12 lat więzienia.

Please provide full Credentials Infomation