updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

„Shopping” w stolicy

„Shopping” w stolicy fot. Komenda Stołeczna Policji

Wywiadowcy po pościgu zatrzymali 4 osoby, które podejrzane są o dokonanie kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych z marketu na łączną sumę start 4500 złotych. Trzy kobiety i mężczyzna przyjechali ze Śląska do Warszawy, po to, by zrobić bezpłatne zakupy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Kilka minut przed 17.00 policjanci z referatu wywiadowczego otrzymali informację od pracowników marketu, że na parkingu, sprawcy kradzieży pakują właśnie swój łup do samochodu.

Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce, ford z podejrzewanymi osobami odjeżdżał, kierowca nie zareagował na wyraźne polecenie do zatrzymania. Wywiadowcy podjęli pościg i kilka ulic dalej zatrzymali auto oraz jadące w nim osoby. Podczas kontroli samochodu w przeróżnych miejscach funkcjonariusze odnajdywali towar pochodzący z pobliskiego marketu. Trzy kobiety i mężczyzna zaopatrzyli się zarówno w produkty spożywcze, wędliny i słodycze jak i szeroki asortyment kosmetyczno-chemiczny, począwszy od past do zębów, przez szampony, dezodoranty, odświeżacze powietrza po świece zapachowe. Wszystko w sumie kosztowałoby ich 4500 złotych. Jednak 36-letnia Agnieszka G., 20-letni Kamila S., 19-letnia Marta J. i 64-letni Artur G. nie przyjechali ze Śląska do stolicy po to, by za te zakupy zapłacić, od początku planowali kradzież.

Towar został zabezpieczony, a kobiety i mężczyzna zatrzymani. Przedstawiciel sklepu złożył stosowne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, policjanci przesłuchali świadków i na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili zatrzymanym zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Please provide full Credentials Infomation