updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

Policjanci zabezpieczyli leki z pseudoefedryną

  • Napisane przez Newseria
  • Dział: Akcje policji
Policjanci zabezpieczyli leki z pseudoefedryną fot. Komenda Stołeczna Policji

Prawie 170 tysięcy sztuk tabletek, które w swoim składzie zawierały pseudoefedrynę zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Sprowadzone z zagranicy medykamenty najprawdopodobniej miały trafić również za granicę. Zarzuty nielegalnego obrotu lekami przedstawiono trzem obywatelom Bułgarii. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w Komendzie Stołecznej wraz z kolegami z wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariuszami służby celnej zatrzymali trzech obywateli Bułgarii, którzy nielegalnie handlowali produktami leczniczymi, wykorzystywanymi do produkcji narkotyków.

W wynajmowanym przez nich domu w Raszynie policjanci zabezpieczyli prawie 170 tysięcy leków, które w swoim składzie zawierały, m.in. pseudoefedrynę. Tabletki pochodziły z zagranicy i również miały trafić za granice naszego kraju. Ich wartość oszacowano na kwotę ponad 240 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni w wieku 22, 40 i 42 lat mogli od początku swej działalności mogli wprowadzić do nielegalnego obrotu około 3 miliony sztuk tabletek.

W stosunku do zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe po 10 tysięcy złotych.

Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne za wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl