updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zgwałcona, pobita i zraniona nożem

Zgwałcona, pobita i zraniona nożem fot. Komenda Stołeczna Policji

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o doprowadzenie przemocą do obcowania płciowego przygodnie poznaną kobietę. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, Wojciech S. i Piotr B. mieli ją bić po całym ciele oraz kilkakrotnie zranić nożem.

Na wniosek prokuratury decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku lutego tego roku w jednym z pustostanów u zbiegu Alei Jerozolimskich i ulicy Marszałkowskiej. Dwaj mężczyźni spotkali się tam w nocy z przygodnie poznaną kobietą. Przez kilka godzin wszyscy pili alkohol, kiedy zabrakło wódki 38-letni Wojciech S. i 27-letni Piotr B. rzucili się na kobietę.

Pokrzywdzona próbowała się bronić, jednak mężczyźni, używając wobec niej przemocy, najpierw jeden, a następnie drugi doprowadzili ją do obcowania płciowego. Ja wynika z relacji zgwałconej kobiety Wojciech S. i Piotr B. bili ją po twarzy, nogach i innych częściach ciała oraz kilkakrotnie zadali rany nożem w obie nogi.

Po tym, co się stało, kobieta zgłosiła sprawę na policję, a policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa.

Dzięki wielomiesięcznej żmudnej pracy operacyjnej oraz wykonaniu szeregu czynności procesowych policjanci ustalili dane personalne osób podejrzewanych o ten czyn i dokonali ich zatrzymania.

Śledztwo śródmiejskiej prokuratury doprowadziło do postawienia zarzutów obu zatrzymanym mężczyznom i skierowania do sądu wniosku o ich tymczasowe aresztowanie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Please provide full Credentials Infomation