updated 3:46 PM CEST, Apr 19, 2019
A+ A A-

„Siadul” i „Mikołaj” wpadli

„Siadul” i „Mikołaj” wpadli fot. Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową wsparci przez policjantów z Nowej Soli, zatrzymali Sebastiana F. ps. „Siadul" (39 l.) i Miłosza M. (35 l.) ps. „Mikołaj". Mężczyźni wpadli, gdy wracali z Niemiec skradzionym samochodem.

Policjanci odzyskali forda kuga, wartego 30 tysięcy euro oraz zabezpieczyli wiele części samochodowych mogących pochodzić z przestępstwa, a także volkswagena golfa i toyotę auris, z podejrzeniem przerobienia znaków identyfikacyjnych. Właścicielka forda o jego stracie dowiedziała się od policjantów, podobnie jak o odzyskaniu pojazdu.

W ostatnich dniach stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową prowadzili działania skierowane przeciwko członkom grupy przestępczej z terenu powiatu wołomińskiego, dokonujących kradzieży samochodów na terenie garnizonu stołecznego oraz Niemiec.

Tym razem, w wyniku przeprowadzonej obserwacji transgranicznej, funkcjonariusze wsparci przez miejscowych policjantów, zatrzymali w Nowej Soli (woj. lubuskie) Sebastiana F. ps. „Siadul" (39 l.) i Miłosza M. (35 l.) ps. „Mikołaj". Obaj mężczyźni wpadli w ręce policjantów, gdy jechali skradzionym w Niemczech fordem kuga, wartym 30 tysięcy euro. Właścicielka forda o stracie samochodu dowiedziała się od berlińskich funkcjonariuszy, tuż po tym, jak zostali oni poinformowani przez naszych policjantów, o odzyskaniu pojazdu i zatrzymaniu podejrzanych o kradzież z włamaniem.

Policjanci zabezpieczyli także volkswagena golfa i toyotę auris, z podejrzeniem przerobienia znaków identyfikacyjnych pojazdów. Zabezpieczono także liczne części samochodowe mogące pochodzić z kradzionych pojazdów oraz pieniądze w kwocie 830 euro i 400 złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem forda oraz paserstwa toyoty auris, wartej 25 tysięcy euro, a skradzionej w Dreźnie. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem, grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl