updated 10:08 AM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Zatrzymani w policyjnej zasadzce

Zatrzymani w policyjnej zasadzce fot. Komenda Stołeczna Policji

Po nocnej zasadzce, tuż po godzinie 6.00 nad ranem, policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonywanie kradzieży i włamań na terenie powiatu. Łupem złodziei padały między innymi elektronarzędzia i rowery. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z nich ujawniono także środki odurzające.

Kilkugodzinna obserwacja i działania operacyjne doprowadziły dzisiaj tuż po godzinie 6.00 do zatrzymania dwóch mężczyzn. 29 i 38 – latek, mieszkańcy powiatu garwolińskiego, są podejrzewani o dokonywanie kradzieży i włamań na terenie Otwocka. Dzielnicowi, patrolowcy i funkcjonariusze z wydziału kryminalnego kierowani byli bezpośrednio przez oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, który ustalił podczas nocnej służy, że w pobliżu jednej z otwockich stacji paliw właśnie tej nocy może dojść do próby sprzedaży narzędzi pochodzących z kradzieży.

Ustalenia służby dyżurnej w Otwocku okazały się jak najbardziej prawidłowe. Podczas próby sprzedaży tokarki policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, pracownika jednej z otwockich firm budowlanych. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili zaoferowane przez niego urządzenie. Okazało się wówczas, że tokarka wraz z innymi elektronarzędziami pochodziła z włamania, do którego doszło w Otwocku przed dwoma dniami.

Mundurowi zatrzymali 38- latka, który oprócz tokarki w pobliżu stacji paliw ukrył między innymi kosę spalinową i palnik gazowy. Wszystkie przedmioty także pochodziły z kradzieży.

Po kilkunastu minutach w rękach policjantów znalazł się także 29-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który podejrzewany jest o współudział w dokonywanych przestępstwach. W wynajmowanym przez niego pomieszczeniu mundurowi ujawnili między innymi rower pochodzący z kradzieży dokonanej przed trzema dniami w Otwocku oraz niemal 2 gramy amfetaminy.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymani mogą także odpowiadać za inne przestępstwa, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie Otwocka.

Warszawa