updated 6:02 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Oferował do sprzedaży kradzione samochody

Wyróżniony Oferował do sprzedaży kradzione samochody fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Ochoty zabezpieczyli kradzionego w Anglii volkswagena, którego 24-latek chciał sprzedać mieszkańcowi Krakowa. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy Jakub D. chciał sprzedać pochodzący z przestępstwa samochód.

Funkcjonariusze przedstawili już mężczyźnie dwa zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Do policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu dotarła informacja o transakcji sprzedaży samochodu prawdopodobnie pochodzącego z przestępstwa. Kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania. Wykonane czynności operacyjne i dochodzeniowo-śledcze doprowadziły w pierwszej kolejności do zatrzymania 24-letniego Jakuba D. oraz zabezpieczenia volkswagena.

Po dokonaniu wnikliwych sprawdzeń okazało się, że samochód, skradziono w Anglii. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli również do badań mechanoskopijnych bmw X-5, którym przyjechał 24-latek.

Jak ustalili śledczy, 24-latek w czerwcu sprzedał już bmw Z-4, które również zostało skradzione na terytorium Anglii. Samochód ten został już wcześniej zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty za paserstwo, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalają teraz, w jaki sposób samochody trafił na teren Polski.

Please provide full Credentials Infomation